Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 27925

Lyderių ginklanešiai (I). Mike‘as Pence‘as

$
0
0

EPA nuotrauka

Lapkričio 8 dieną vyks JAV Prezidento rinkimai. Apie Donaldą Trumpą ir Hillary Clinton per pastaruosius metus girdėjome labai daug. Per kelias paskutines savaites abu jie pristatė savo kandidatus į viceprezidentus.

Viceprezidentas JAV politinėje sistemoje nėra tik simbolinė figūra. Juokaujama, kad viceprezidentą nuo tapimo Baltųjų Rūmų šeimininku gali skirti vos vienas širdies dūžis. Prezidentui mirus ar atsistatydinus, viceprezidentas perima jo pareigas. Taip pat viceprezdentai pirmininkauja Senato posėdžiams, priklauso Nacionalinei saugumo tarybai. Kai kurių jų įtaka itin išskirtinė – Dickas Cheney neretai užgoždavo George‘ą Bushą. Nors kandidatas į viceprezidentus vadinamas Baltųjų Rūmų šeimininku siekiančio tapti kandidato bendražygiu (running mate), apie juos buvo kalbama, kad G. Bushas tėra D. Cheney bendražygis.

Pagal „NBC News“ žurnalisčių Vaughn Hillyard ir Carrie Dann straipsnį pristatome Donaldo Trumpo pasirinktą kandidatą į viceprezidentus Mike‘ą Penc‘ą.

Pasirinkdamas Mike‘ą Pencą, D. Trumpas gauna gilią politikos formavimo ir valdymo patirtį, tačiau ir ideologinių kovų, kurios įelektrina socialinius konservatorius, randus.

Jis 12 metų buvo Atstovų Rūmų narys, ilgametis įtakingų respublikonų grupių lyderis, nešė konservatorių vėliavą būdamas Indianos gubernatoriumi, žavisi respublikonų išminčiais ir evangelikalais, kurie negali pakęsti D. Trumpo.

Kitaip negu pompastiškas jo bendražygis, M. Pence‘as pažįsta koridorius, vedančius į kabinetus, kuriuose priimami sprendimai. Konservatyvios žiniasklaidos klestėjimo laikais – XX a. paskutiniame dešimtmetyje jis vedė radijo ir televizijos laidas Indianoje.

Nors M. Pence‘as gali padėti suvienyti respublikonų partiją ir sumažinti puolimą prieš D. Trumpą, jo veiksmai vertybiniuose karuose gali leisti demokratams piešti M. Pence‘o, kaip švelnesnės D. Trumpo versijos, portretą. Panašių bruožų atakų jau būta iš jo valstijos demokratų.

Jo bendražygiai M. Pence‘ą apibūdina kaip konservatyvų judėjimą vienijančią jėgą, kuris nepaisant daugiau nei dešimtmečio praleisto Vašingtone, siekia suvokti rinkėjų maišto prieš status quo šaknis.

Buvęs jo padėjėjas Marcas Shortas, kuris yra dirbęs ir su Marco Rubio, teigia, jog M. Pence‘as anktsi pastebėjo neigiamą visuomenės reakciją į respublikonų valdymą, kuri inspiravo Arbatėlės judėjimo atsiradimą. „Jis oponavo No Child Left Behind, Medicare Part D, TARP (brangios švietimo, sveikatos apsaugos ir finansų sektoriaus programos), ir išlaidavimui, dėl kurių ir atsirado Arbatėlės judėjimas. Mike‘as buvo vienas iš pirmųjų Arbatelės judėjimo šalininkų ir jo balsavimai atspindi nusivylimą.“

M. Pence‘as yra laikomas ir kompromisiniu pasirinkimu, kuris gali suvienyti netradicinio vėliavnešio suskaldytą partiją.

„Mike‘as yra vienas iš žmonių, kuriai sunkiai dirba, kad suvienytų žmones į komandą“, sakė ilgametis jo bičiulis, valstijos respublikonų vadovas Jeffas Cardwellas.

M. Pence‘as mėgstamas evangelikalų visoje šalyje dėl savo konservatyvumo socialiniais klausimais, tačiau yra poliarizuojanti figūra savo valstijoje. Jo sprendimas kandidatuoti su D. Trumpu yra sudėtingas lošimas. 

Parengė Matas Baltrukevičius


Viewing all articles
Browse latest Browse all 27925


<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>