Quantcast
Channel: Bernardinai.lt
Viewing all articles
Browse latest Browse all 27925

Popiežius Pranciškus: dalis sakramentinių santuokų yra negaliojančios

$
0
0

Praėjusią savaitę vykusiame Romos vyskupijos suvažiavime popiežius Pranciškus sakė, jog šiomis dienomis daug sakramentinių santuokų yra negaliojančios, nes poros tuokiasi nesuprasdamos, kas iš tiesų yra pastovumas ir įsipareigojimas.

EPA nuotrauka

Po kalbos popiežius atsakė į kelis susitikimo dalyvių užduotus klausimus. Vienas pasaulietis užsiminė apie „santuokos krizę“ ir paklausė, kaip katalikai galėtų padėti ugdyti jaunimo meilės suvokimą, suprasti sakramentinės santuokos reikšmę ir nugalėti „pasipriešinimą, iliuzijas ir baimes“.

Popiežius atsakė: „Prieš keletą mėnesių vienas vyskupas sakė sutikęs universitetą baigusį vaikiną, kuris pasidalino mintimi, jog norėtų „tapti kunigu, tačiau tik dešimčiai metų“. Tai laikinumo kultūra, kuri persismelkusi visur – taip pat ir dvasiniame, religiniame gyvenime“, – teigė popiežius.

„Tai laikina, dėl to dauguma mūsų sakramentinių santuokų yra niekinės. Žmonės sako „taip, visam mano gyvenimui!“, bet jie nesupranta, ką iš tiesų šie žodžiai reiškia, nes yra iš skirtingų kultūrų. Sakantieji šiuos žodžius turi gerą valią, bet nesupranta jų reikšmės.“

Popiežius Pranciškus pasakojo sutikęs Buenos Airėse moterį, kuri „papriekaištavo“ sakydama, jog kunigai turi galimybę daugelį metų studijuoti seminarijoje, o paskui gauti leidimą mesti kunigystę, susituokti ir susilaukti vaikų. Ji pridūrė: „Mes, pasauliečiai, turime įsipareigoti visam gyvenimui, neišskiriamai sąjungai. Mums suteikiamos tik keturios konferencijos (pasiruošimas santuokai) per visą gyvenimą.“

Šventasis Tėvas pritarė, kad ruošimo šeimai programa turi spragų, tačiau pridūrė, jog šeiminiai sunkumai taip pat yra susiję su socialinėmis aplinkybėmis, susijusiomis su vestuvėmis.

Jis detaliai atpasakojo savo susitikimą su susižadėjusiu ir besiruošiančiu vestuvėms vyru, kuris ieškojo bažnyčios, derančios prie jo sužadėtinės suknelės ir esančios netoliese restorano.

„Tai socialinė problema, tačiau kaip galime tai pakeisti? Nežinau“, – nuogąstavo popiežius.

Jis pabrėžė, kad, būdamas Buenos Airių arkivyskupas, išreiškė nepritarimą santuokoms, esant priverstinėms aplinkybėms, pavyzdžiui, kai būsimoji nuotaka laukiasi. Savo sprendimą jis pagrindė tuo, jog tokios vedybos kelia klausimą dėl sužadėtinės galimybės laisva valia apsispręsti tekėti.

„Galbūt jie myli vienas kitą, ir man tikrai teko matyti atvejų, kai po dvejų ar trejų metų tokios poros susituokia, – sakė popiežius. – Mačiau tuos žmones žengiant į bažnyčią – už rankų susikabinusius tėtį, mamą ir vaiką. Tačiau jie jau puikiai suvokė, ką daro.“

Popiežius Pranciškus santuokos krizę priskyrė žmonėms, kurie „nežino, koks tai sakramentas“ ir nesupranta „šio sakramento grožio“: „Jie nežino, kad santuoka yra neišardoma, kad ji – visam gyvenimui. Tai sudėtinga.“  

Jis pridūrė, kad Argentinoje dauguma porų, lankančių pasiruošimo santuokai kursus, jau gyvena kartu. „Jie teikia pirmenybę gyvenimui kartu, o tai yra iššūkis, užduotis ne klausti: „kodėl gi jums nesituokus?“, o lydėti, laukti, padėti jiems ir jų ištikimybei subręsti“, – sakė popiežius.

Popiežius sakė, kad Argentinos šiaurės rytų kaimo vietovėse poros, turinčios vaiką, gyvena kartu. Jie susituokia civiliškai, kai vaikas pradeda eiti į mokyklą, o bažnytinę santuoką priima, kai tampa seneliais. „Tai prietaras, nes santuoka gąsdina vyrą. Turime sugriauti šį prietarą. Mačiau didžiulį atsidavimą šių nesusituokusių porų santykiuose, ir esu tikras, kad būtent tai ir yra santuoka – jie turi tikros santuokos malonę dėl savo ištikimybės vieno kitam, tačiau nesituokia dėl vietinių prietarų, įsitikinimų ir kt. Santuokos sakramento suteikimas yra sunkiausia pastoraciniame darbe“, – pridūrė popiežius.

Parengta pagal www.catholicnewsagency.com


Viewing all articles
Browse latest Browse all 27925

Trending Articles



<script src="https://jsc.adskeeper.com/r/s/rssing.com.1596347.js" async> </script>